Bemutatkozás

A Szentei Bóbita Óvoda, Bölcsőde és Konyha intézmény 1999.szeptember 1-jén kezdte meg működését, még „Napköziotthonos Óvoda, Szente” névvel, egy csoportos óvodaként, vegyes korosztállyal, ahol 14 helybéli gyermek kezdhette meg óvodás éveit. Ekkor még két óvodapedagógust és egy dajkát foglalkoztatott az intézmény.
Az óvoda egy adoptált nevelési programmal, Nagy Jenőné „Óvodai Nevelés a művészetek eszközeivel” indult. A Bóbita Óvoda nevet, a magyarországi óvodák megalakulásának 175. évfordulójára kapta az intézmény, amely a szakmai elhivatottságot, a szellemiséget, hitvallást, a nevelési céljaink megvalósítását és a művészetekkel való szoros kapcsolatot kívánta jellemezni.
Az évek során a környező településekről egyre többen keresték fel óvodánkat, így néhány éven belül 48 főre ugrott fel a gyermeklétszám. Ahhoz, hogy a jelentkező gyermekeket fogadni tudja az intézmény, biztosítható legyen az elhelyezésük, 2008-ban egy szükségmegoldással került bővítésre, az intézmény. Átmeneti jelleggel, egy kis csoportlétszámot fogadó bővítést hajtottunk végre. 
2012 tavaszán egy 14 férőhelyes bölcsődei intézményegység kialakítása, átadása valósult meg. A bölcsődei ellátás hatalmas segítség volt a családok részére, hiszen még a szülők munkahelyeiken vannak, addig pici gyermeküket biztonságban tudhatják, mivel két szakképzett gondozónő és egy bölcsődei dajka vigyáz rájuk. Természetesen ez a beruházás a további óvodai létszámot is befolyásolta, megalapozta.
2015. márciusában a korábbi szükségmegoldást egy újabb óvodai csoportszoba megépítésével sikerült kiváltani, így az intézmény alkalmassá vált két teljes óvodai csoport befogadására. A beruházás további pozitív következménye, hogy lehetőség nyílt egy sószoba kialakítására is. A sószobában rendszeresen tartunk különböző fejlesztő foglalkozásokat, továbbá nagy hasznát vesszük akkor is, amikor őszi-téli-tavaszi időszakban a gyermekek között több a felső légúti megbetegedés.
Jó hírnevünket megalapozta, az intézményben folyó színvonalas szakmai munka, a gyermekközpontúság, a Pedagógiai Programunkban megfogalmazott célok végrehajtása, amelyek elsősorban a gyermekek érzelmi-szociális nevelését és az egészséges életmód megalapozását hangsúlyozzák.
Az intézmény mindig fontosnak tartotta a gyermekek egészséges életmódra nevelését, ennek jegyében került megépítésre, megnyitásra 2021. januárjában az intézményi főzőkonyha, amely a menüjének kialakításában törekszik a változatosság mellett, az egészséges táplálkozás feltételeinek biztosítására.
Az intézmény fejlesztési folyamatának újabb lépéseként egy új építésű tornaszoba került átadásra 2022. évben, amely biztosítja, hogy a gyermekek a mindennapos tornát, a nagymozgásos tevékenységeket minden évszakban megfelelő körülmények között végezhessék. A tornaszoba modern fejlesztő eszközeit pedagógusaink napi használatban tudják a gyermekek megfelelő mozgásfejlődése érdekében alkalmazni. A tornaszobának köszönhetően teret kapott intézményünkben az ovi-jóga, és az ovi-foci délutáni foglalkozás is.
2023. szeptemberét a gyermeklétszám emelkedése miatt, 3 óvodai és 1 bölcsődei csoporttal kezdtük meg. A szükség csoportszoba kialakítására a tornaszoba adott lehetőséget, mely szeptembertől a 2023/2024 – es nevelési évben osztott funkcióval működik.
A folyamatos bővítést követően az intézmény dolgozói létszáma az 1999.-es induláskori 3 főről 20 főre emelkedett. A gyermeklétszám pedig 14 főről mára 73 főre emelkedett, mely 61 fő óvodás és 12 fő bölcsődés gyermeket jelent.
Sokak számára meglepő, hogy egy ilyen kis lélekszámú településen, egy ilyen komplex intézmény tudjon működni, de a színvonalas szakmai munka, a pedagógusaink elhivatottsága, szakmai felkészültsége, a fenntartó pozitív hozzáállása, a kiváló szülő – óvoda kapcsolat lehetőséget teremtett a folyamatos fejlesztésre, fejlődésre.

Nevelési filozófiánk mottója: „A jó pedagógus megőrzi a múltat, feltárja a jelent, és megteremti a jövőt”